Koltuk Yıkama Hizmeti:

Koltuk yıkama işi profesyonellik gerektiren ve düzgün yapılmadığı takdirde maddi olarak ciddi zararlara yol açabilen kolay görünen zor bir iştir. Piyasada birçok koltuk yıkama firması bulunmakta olup bu işi çok ucuza yapan firmalar bulunmaktadır. Alo koltuk yıkama servisi uzun yıllardır temizlik sektöründe olup müşterilerine en kaliteli hizmeti en uygun fiyata ulaştırma çabasındadır. Koltuk yıkama sektörü zamanla gelişmekte olup kullanılan deterjan ve makineler farklılık göstermektedir.

Alo koltuk yıkama servisi bitkisel içerikli organik koltuk yıkama şampuanları kullanır. Kullandığımız makineler vakum gücü yüksek Alman malı Karcher firmasının üretmiş olduğu puzzi 10/1 ve 8/1 c markalı makinelerdir. Bu makineler temizlik sektöründe kullanılan en güncel ve en kaliteli makinelerdir koltuk yıkama makinesi ne kadar yüksek vakum gücüne sahipse temizlik o denli kaliteli olur.

 

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk temizliği işlem sırası olarak

  1. Koltuk yüzeyinin ıslatılması
  2. Koltuk yüzeyi ve tüm alanlarda şampuanlama
  3. Bekletme ve kir kabartma
  4. Fırçalama
  5. Vakumlama
  6. Durulama

Koltuk temizliği esnasında bu işlemler sırasıyla yapılır. İşlem sırası önemlidir. Islatılan koltuk yüzeyi şampuanlanarak bekletilir bekleme süresi ne uzun ne de çok kısa olmalıdır yüzeyde beliren kirler süreyle ilgili ipuçları verir. Ardından detaylı fırçalama işlemine geçilir tüm koltuk yüzeyi ön arka ve yanlar dahil olmak üzere fırçalanır. Fırçalama esnasında koltuk kumaşına uygun fırça seçilmelidir. Bazı koltuklar sert bazı koltuklar yumuşak fırça ile temizlenir. Fırçalama işlemi esnasında kullanılan cihaz devir ayarlı olmalıdır aksi takdirde çok hızlı dönen fırça koltuk yüzeyindeki kumaşa zarar verir.

Fırçalama işlemi bittikten sonra kısa bir müddet beklenir. Vakumlama işlemine başlanır tüm yüzeyler detaylı şekilde koltuk yıkama makineleri yardımı ile vakumlanır kolçaklar ve oturma alanları temiz su gelene kadar vakumlama işlemi devam eder. Vakumlama esnasında kullanılan makinenin kalitesi ön plana çıkar vakum gücü ne kadar yüksekse koltuk yüzeyinde kalan su miktarı o derece az olur bu da erken kurumaya neden olur. Koltuk yüzeyinde kalan su miktarının az olması istenir. Su miktarı fazla ise kuruma o denli geç olur. Vakumlanan koltuk yüzdeyi kontrol edilir ıslaklık ve nem var ise o bölge tekrar vakumlanır. Vakumlama işlemi bittikten hemen sonrasında koltuk yıkama makinelerine temiz su konarak durulama işlemine geçilir. Durulama işleminde koltuk yüzeyi deterjan artıklarından arındırılır tüm koltuk yüzeyleri temiz su ile durulanır.

Durulama işlemi sonrasında koltuk yüzeyleri görsel ve fiziki olarak kontrol edilir . Görsel ve fiziki kontrol sonrasında müşterimize memnuniyeti sorulur. Müşterimiz gerekli kontrolleri yapar ve uygun görmesi durumunda yıkama işlemi sonlandırılır.

Alo koltuk yıkama servisi olarak müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.