Yatak Yıkama Hizmeti :

Alo koltuk yıkama servisi yatak temizliği konusunda son derece titiz davranarak yataklarınızı en kaliteli şampuanlar ve en kaliteli makineler ile yıkar. Yatak yüzeyi kirli olmasa dahi zamanla içerisinde Akar mite ve bakteri bulundurur bu zararlı canlılar insan sağlığı açısından son derece olumsuz sonuçlar doğurur. Özellikle astım bronşit ve buna benzer solunum yolu ile ilgili rahatsızlıkları bulunan kişilerin yatak temizliklerini düzenli olarak yaptırmalarında fayda vardır. Alo koltuk yıkama servisi yatak yüzeyine uyguladığı şampuanlar içerisinde dezenfektan özelliği olan kimyasallar kullanır. Bu kimyasallar alerjen etkiye sahip olmayıp tamamen küf bakteri ve Akar oluşumunu engellemeye yöneliktir.

Yatak temizliği ciddiye alınması gereken bir iştir ortalama bir insan 6 ile 8 saat civarında uyur. Uyku kalitemiz için içinde bulunduğumuz ortam son derece önemlidir. Hiç kimse kirli bir ortamda yaşamak kirli bir yatakta yatmak istemez. Bu nedenle Alo koltuk yıkama servisi yatak temizliğinde hijyeni ön planda tutmakta ve temizlik garantisi vermektedir.

 

Yatak Temizliği Nasıl yapılır?

Yatak temizliğine başlamadan önce yatak yüzeyi kontrol edilir bazı yatakların dış yüzeyleri pamuksu bazıları ise daha sert plastik benzeri kumaştan. Pamuklu yüzey ve sert yüzeyde kullanılan kimyasal şampuanlar birbirlerinden farklılık gösterir. Yapılan kontrolde yatak yüzeyinin lekeli alanları özel solüsyonlar ile ıslatılır.

Yatak temizliği işlemi sırasıyla

  1. Görsel kontrol
  2. Lekeli alanların ilaçlanması
  3. Islatma
  4. Şampuanlama
  5. Fırçalama
  6. Vakumlama
  7. Durulama
  8. Görsel ve fiziki kontrol

İşlemler sırasıyla yatak yüzeyine ön arka ve yanlar ayrıca fitiller olacak şekilde tatbik edilir. Lekeli alanlar özel kimyasallar uygulanarak temizlenir.

Yatak yüzeylerinde genelde ter idrar ve kan lekeleri olur. Bu ne kadar inatçı ve zor lekelerdir. Bu lekelerin yatak yüzeyinden temizlenmesi profesyonellik ve kaliteli kimyasal malzeme kullanımı gerektirir. Bütün lekelerde aynı kimyasal kullanarak aynı sonucu almanız mümkün değildir. Leke çıkarıcı uygulanırken lekenin kusarak daha kötü sonuçlara neden olma durumu ortadan kaldırılmalıdır. Yatak yüzeyi ısıtıldıktan sonra şampuanlama ve fırçalama işlemleri sırasıyla yapılır lekeli olan bölgeler daha detaylı şekilde fırçalanır. Fırçalama işlemini takiben vakumlama işlemine geçilir yatak yüzeyi temiz su gelene dek vakum uygulanır. Vakumlama işlemi sonrasında durulama işlemine geçilir. İşlemi esnasında kimyasal artıklar yatak yüzeyinden tamamen temizlenir. Alo koltuk yıkama servisi organik alerjen içermeyen şampuanlar kullanır.

Yatak yüzeyi ve tüm bölgeleri detaylı temizlendikten sonra havadar bir yere kaldırılarak kuruması sağlanır. Yatak larınızı yıkattıktan sonra havadar bir ortamda kurutmazsanız lekelenme ve koku sorunu ortaya çıkabilir.

Alo koltuk yıkama servisi yataklarınızı derinlemesine temizleyerek hijyenik şekilde sizlere teslim eder.